BLESKOVKA

SMZ JE REGISTROVANÝ V NOTÁRSKOM CENTRÁLNOM REGISTRI

DO BULHARSKA OD CK OROSTORS POLETÍ JOŽO JARKOVSKÝ

SERIÓZNE PARTNERSTVÁ TREBA UDRŽIAVAŤ

RIADIACI VÝBOR SMZ PRIJAL VAŠE NÁVRHY

RV SMZ zhodnotil veľmi úspešný prvý rok, poďakoval za podporu partnerom a všetkým hráčom, ktorí sa zúčastňovali jeho súťaží. Mohol by byť s rokom 2015 veľmi spokojný, keby nebol presvedčený, že súťažný mariáš môže byť ešte lepší a spravodlivejší. Preto, ale hlavne na základe Vašich návrhov prijal odvážne rozhodnutie: MARIÁŠOVÁ STOPING LIGA 2016 bude 1. MAJSTROVSTVAMI SLOVENSKA VO VOLENOM MARIÁŠI DO STO, tak pre jednotlivcov, ako aj pre 5 - členné mariášové družstvá. Zodpovednosť za budúcnosť mariášu je v rukách RV SMZ. Veríme, že Vám prinesieme ešte krajšiu, férovejšiu mariášovú súťaž.

PRICHÁDZA RENESANCIA MARIÁŠU DO STO, SMZ REAGUJE PRVÝ

MARIÁŠ DO STO BUDE OVEĽA ČISTEJŠÍ

Nikto nepredpokladal, ako sa MARIÁŠ NAD STO rozmýšľaním pri schvaľovaní farby za pár rokov znehodnotí a stane sa falošnou hrou. Dnes je po rozmýšľaní 1. obrancu každá hra ovplyvnená prezradením rozloženia červených kariet.

Ani pravidlá mariášu s rozmýšľaním nesúhlasia. ROZMÝŠĽANIE JE „RENONCE“ á 50 centov, v hre sa nepokračuje.

V roku 2011 sa uskutočnila v Hlohovci anketa, kde sa 1/3 hráčov vyjadrila za MARIÁŠ DO STO, ostatní ešte vtedy netušili, čo hráči s MARIÁŠOM NAD STO za 5 rokov urobia. Žiadna kartová hra sa nezačína, aby sa o rozložení kariet vedelo dopredu a tomu sa hráči prispôsobovali a podľa toho hrali.

PRÍSŤ MUSÍ RENESANCIA INÉHO MARIÁŠU. SMZ REAGUJE PRVÝ - falošnú kartovú hru ďalej hrať nechceme! Chceme vrátiť mariáš na štartovnú čiaru, tam kde začínal aj súťažný mariáš v prvých rokoch (klikni na obr.), tak ako ho niekedy hrali naši predkovia.

HRÁČOM VADÍ ROZMÝŠĽANIE PRI FARBE, PREZRÁDZA KARTY

Vážení a milí mariášoví priatelia!

Blíži sa koniec roka 2015 a v živote, v každej rodine, spoločnosti, v zamestnaní, ale aj v mariáši bilancujeme, aký bol rok 2015. Smelo môžeme povedať, že v našom SMZ to bol rok veľmi úspešný, čoho dôkazom je aj MSL a všetky súťaže, ktoré sa hrajú pod patronátom SMZ.

Na konci každého kalendárneho roka sa bilancuje, ale zároveň sa pripravujú, vylepšujú podmienky súťaženia v SMZ. Pravdepodobne najväčšia zmena sa pripravuje na základe Vašich návrhov a pripomienok, aby náš mariáš a hlavne súťažný mariáš SMZ bol ešte spravodlivejší a čestnejší, ako bol doteraz. Veľmi veľké percento hráčov navrhuje, aby sa SÚŤAŽNÝ MARIÁŠ hral do 100. K tejto zmene je potrebná dobrá spolupráca a súčinnosť medzi všetkými družstvami SMZ. 

Nečudujeme sa nikomu, kto nechce hrať mariáš do 100. Ten, kto hrá mariáš nad sto - pod sto 20 - 30, 40 rokov určite nebude chcieť teraz hrať mariáš do 100. Prosíme Vás, aby ste si po kliknutí na obrázok pomaly - viackrát prečítali vysvetlenie k mariášu do 100, porozmýšľajte a uvažujte zdravým rozumom. Čo prinesie mariáš do 100? Zbytočné je sa o tom baviť, keď ste nečítali vysvetlenie a nerozmýšľali, že prečo máme hrať súťažný mariáš do 100.

Keď niekedy hráme mariáš s novým hráčom musíme sa hanbiť pre ním, ale aj pred sebou ... Hráme, robíme to („dumeme“) všetci, tak nás to naučila doba ... NEHOVORME, že sa to NEDÁ zlepšiť, ale hovorme, že sa to DÁ - MUSÍ ZLEPŠIŤ! Veľké zlepšenie prinesie SÚŤAŽNÝ mariáš do 100.

Komerčný mariáš hrajme ako doteraz ... Tí, ktorí hráme mariáš a máme ho radi, musíme ho očistiť, pretože sme ho pokazili MY! Nikdy nie je neskoro, ale musíme normálne rozmýšľať a konať.

Ďakujeme za pomoc pri čestnom a rozumnom vysvetľovaní mariášu do 100 aj iným hráčom mariášu.

V prípade akýchkoľvek otázok, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám odpovieme na každú otázku.

Príjemné VIANOCE Vám i Vašim blízkym a ŠŤASTNÝ rok 2016 praje MARIÁŠ do 100 a SLOVENSKÝ MARIÁŠOVÝ ZVÄZ.

NOVÝ PRVOK V MARIÁŠI SMZ – PERFEKTNÁ LOGISTIKA

STOPING CUP, NAJLEPŠIE PRIPRAVENÝ A ORGANIZOVANÝ TURNAJ

Skĺbením bohatých skúsenosti, s nadšením a obetavosťou vzniklo dielo, ktoré si mariášisti budú veľmi dlho pamätať. Hlavný podiel na krásnom podujatí má samozrejme organizátor, náš Generálny partner spoločnosť STOPING, zastúpená Ing. Viktorom Stopkom, ktorý prezentáciu STOPING CUPU začal už na turnaji v Geči 21. novembra. Každému účastníkovi osobne ukázal všetky poháre a ceny. Pri organizovaní tohto turnaja myslel na všetky, aj tie najmenšie detaily (napr. aj na maskota pre Prezidenta SMZ).

Hráči si všimli pekne naaranžovanú hraciu miestnosť, farebné nástenky, ľudový bufet, perfektnú stravu, ceny, poháre a trofeje. Ešte nikdy nebolo na turnaji (okrem MS v mariáši), odovzdaných 33 pohárov. Už v úvode boli krásnymi vianočnými košíkmi ocenené všetky hráčky, ktoré sa turnaja zúčastnili, v tombole bolo pripravených 20 cien pre šťastnejších hráčov. Na turnaji pracoval široký obslužný personál v kuchyni, bufete i v hracej miestnosti. Turnaj otvoril sám starosta Hanisky, ktorý bol prekvapený účasťou, 102 hráčov ešte nikdy mariáš v jeho obci nehralo. Povedal, že víta prvú ligu, lebo futbalisti Hanisky hrajú iba druhú.
Prví, kto všetko ocenil boli samotní hráči. Hrali disciplinovane, ticho, bez žiadneho konfliktu a správne vyplňovali súťažné lístky. Keď sa k tomu pridal spoľahlivo a rýchlo pracujúci počítač, bolo tesne po 16:00 vymaľované (min 30 minút odkrojilo losovanie tomboly). Hráči sa mohli rozísť a snívať o ďalšom podobnom mariášovom sne.

ĎAKUJEME ORGANIZÁTOROM A VŠETKÝM ÚČASTNÍKOM!

KEDY SI HRÁČI UVEDOMIA, KTO CHCE PRE NICH LEPŠIE?

SMZ sa neustále snaží napredovať, pozdvihnúť súťažný mariáš na najvyššiu možnú úroveň. Snažíme sa, aby hráči odchádzali z našich turnajov maximálne spokojní. Naše preteky sú o tom, ktorý usporiadateľ viac hráčov uspokojí! Sme radi, že nám rastie počet  obetavých nadšencov, ktorí sa snažia pripravovať pre hráčov čoraz kvalitnejšie turnaje, snažia sa im priniesť stále niečo viac, nad rámec predpísaného. Obetujú strašne veľa času, umu a nakoniec aj svoje prostriedky. Hráči sú o všetkom dianí ihneď dokonale informovaní, v marketingu sme na takej úrovni, o ktorej sa nikomu ani nesnívalo.  Vo vylepšovaní podmienok pre hráčov budeme pokračovať aj v novom roku. Chystáme oveľa spravodlivejší spôsob súťaženia, vylepšením pravidiel i hracieho systému, ktorý by mal do nášho mariášu pritiahnuť nových hráčov. Generálny partner prisľúbil  v roku 2016 vyššiu podporu, ktorá samozrejme zase pôjde pre všetkých hráčov. Chceli by sme rozšíriť počet našich partnerov, aby pribudli ceny na turnajoch. SMZ sa zaregistruje, aby sme si mohli prispieť aj 2 % daňami.
Dúfame, že raz sa dožijeme dňa, kedy to pochopia a ocenia všetci hráči a budú si svoj krásny, čestný a spravodlivý mariáš sami chrániť a zveľaďovať.

Napriek tomu, že organizovanie našich turnajov bolo niekedy stratové (napr. Spišská Nová Ves, Košice, Geča), musíme byť s úrovňou prvej sezóny pod hlavičkou SMZ veľmi spokojní. Podmienky (vstupné, ceny, odvody) sú nastavené tak, že u nás sa len veľmi ťažko dá na turnaji pri tohtoročných účastiach s priemerom 77 hráčov zarobiť. Organizátorom, ktorí to chápu patrí veľká vďaka. Samotní hráči vložili do MSL 77 x 10 x 13 = 10 010 € (plus družstvá 12 x 35 = 420 €), z toho do spoločného banku na koncoročné výhry organizátori odviedli 77 x 10 x 1 = 770 €. Na každom turnaji vyplatil organizátor  zo štartovného hráčom cca 40 % na výhrach (z 1000 € štartovného išlo 395 na výhry). V januári na 1. turnaji MSL 2016 budú širokému okruhu hráčov vyplatené výhry vo finančnej hotovosti 2800 €. Poháre pre najlepších pripraví náš partner, spoločnosť MAAD. Generálny partner, spoločnosť STOPING dáva vyrobiť krásne tričká pre najlepších v novej súťaži, do ktorej sa zapojil každý hráč, člen SMZ.
Ja osobne, aj ako prezident SMZ som v siedmom nebi, o takom kolektíve a poriadku v súťažnom mariáši som sníval už v roku 2011.

Inde je situácia pre hráčov iná, pre nás veľmi čudesná. Pritom sa niektorí organizátori chvália, že na turnaji zarobili viac ako 3000 eur. Určite, lebo hráči vložili do súťaže 320 x 12 x 22 = 84480 , do spoločného banku odviedli  320 x 12 x 3,10 = 11 904 €, z ktorého iba 1/3 ide naspäť hráčom, niečo na karty a ostatné skonzumuje úzka skupinka. Na každom turnaji organizátor vypláca na výhrach cca 23 % zo štartovného (zo 7040 vyplatí 1630 €). Informácie okolo 2 % daní nebudeme rozoberať,  podráždili by sme kartárov ešte viac. V januári dostanú hráči na výhrach 4000 €, nič viac! Je to nekorektná hra, ak si pri nej na svoje prichádzajú iba vyvolení.

Na obyčajných hráčov sa tu zabudlo! Spomenú si na nich až vtedy, keď  budú od nich chcieť ešte vyššie štartovné. Hráči mlčia, tvária sa, že ich počty nezaujímajú, hoci by mali vedieť, koľko ich zábava stojí. Skúsme počítať spolu, je to veľmi ľahké. Hráč napr. zo Sniny alebo Michaloviec musí za všetkými turnajmi v jednej sezóne najazdiť viac ako 7000 km (SV-7700, MI-7350), na štartovné potrebuje každý 264 €, na ubytovanie najmenej 150 €, niečo na stôl a do vrecka.

"AK PLATÍŠ, USMIEVAJ SA ! "                                                                                                      © S. S. SMZ

STÝM TURNAJOM KML BOL UKONČENÝ 13. KOŠICKÝ ROČNÍK

DUŠAN TKÁČ ZASADOL PO ŠARIŠSKOM AJ NA DOMÁCI, KOŠICKÝ MARIÁŠOVÝ TRÓN

XIII. ročník KOŠICKEJ MARIÁŠOVEJ LIGY je históriou. Zdobí ho najvyššia priemerná účasť - 32 hráčov a prvýkrát aj súťaž medzi družstvami. Od roku 2003 bolo odohraných 100 turnajov. Z nich jednu pätinu (20 turnajov) vyhral najúspešnejší hráč, štvornásobný víťaz KML Stanislav Surgent.

Karty sa však otáčajú, začínajú víťaziť noví hráči. Takým je posledný víťaz GRAND PRIX KOŠÍC 2013 Dušan Tkáč. Potvrdil tohtoročnú výbornú formu, po Šarišskej lige zvíťazil aj v Košickej, pred prešovčanom Mariánom Hanisom a Františkom Kulikom. Dušan sa najväčšou mierou pričinil, že aj v Košiciach zvíťazilo to isté trojčlenné družstvo ako v Prešove: Tkáč, Hriczišon, Stopko. Raritou je, že sa to podarilo najtesnejším 1 bodovým rozdielom, ktorým porazili družstvo Kántor, Kulik, Surgent. Víťazom a oceneným srdečne gratulujeme! Už dnes sa tešíme na KML 2016.

LIVE POZVÁNKA DO HANISKY SA PÁČILA AJ VICEPREZIDENTOVI

NÁŠ MARIÁŠ MÁ ZA SEBOU IBA JEDEN, ALE VEĽMI ÚSPEŠNÝ ROK

AJ VĎAKA VÁM RASTIE KVALITATÍVNA HODNOTA STRÁNKY

NAJKVALITNEJŠIA KLUBOVÁ LIGA UKONČILA SIEDMU SEZÓNU

NA TRÓNE ŠML OPÄŤ KOŠIČAN, DUŠAN TKÁČ

VII. ročník ŠML je históriou. Vyznačoval sa zvýšeným záujmom hráčov, dosiahol sa rekordný priemerný počet 44 hráčov na jednom turnaji, no nielen to radí ŠML na vrchol klubových súťaží.

Víťazom sa stal výborný hráč kartovej hry mariáš, člen I. KKPM Dušan Tkáč, pred Jozefom Orosom, vedúcim hráčom v historickej tabuľke ŠML. Stupne a ocenených doplňujú : 3. Milan Malíček 4. Fero Begala a 5. Ján Hriczišon.

Po tretíkrát sa súťažilo aj v súťaži 3-členných družstiev. Aj tu víťazstvo odišlo do Košíc - Abova zásluhou Tkáča, Hriczišona a Stopka, keď porazili minuloročných víťazov, družstvo Oros, Dudáš, Gavalier. Tretí skončili košičania Kulik, Begala, Sviatko. Víťazom a oceneným srdečne gratulujeme! Tešíme sa na ŠML 2016.

KRÁĽOM SLOVENSKÉHO ĽUDOVÉHO 2015 JE STANO SURGENT

DO AKADÉMIE SA PRIPRAVUJE 18. ROČNÍK KOŠICKÉHO POHÁRA

KOŠICKÝ POHÁR 2015 TO BUDE: 10 FINANČNÝCH CIEN, 9 KRÁSNYCH POHÁROV, VÍNA, DIPLOMY

I. KKPM pripravuje tento turnaj v HOTELOVEJ AKADÉMII pre Vás, pre čestných hráčov mariáša za cenu 13 €  (aj občerstvenie a bagetka na raňajky).

Prispievajú: Generálny partner STOPING, partneri MAAD a OSTROŽOVIČ, Tibor MATYÁŠ a Tibor MACHALA.

Turnaj bude súčasne 16. ročníkom memoriálu Ľudovíta Matyáša, 11. memoriálom Tibora Machalu a 1. memoriálom Pavla Lesníka.

KOŠICKÝ POHÁR začal písať svoju históriu 28.9.1997 turnajom v Hoteli Hutník. Medzi doterajších víťazov patria: 2014 Slávka Kováčová • 2013 Michal Magdžiak • 2012 Jozef Oros • 2011 Štefan Kovaľ • 2010 Jozef Horňák † • 2009 Michal Berdák • 2008 Ján Vajo • 2007 Štefan Kovaľ • 2006 František Begala • 2005 František Kulik • 2004 Ľudovít Faltus • 2003 Lórant Györgyfi • 2002 Andrej Hovan † • 2001 Štefan Kovaľ • 1999 Jozef Širotník • 1998 Peter Pavúk • 1997 Vladimír Molčan.

RADUJME SA, ZANIETENCI TO ROBIA DOBRE, AJ GMB 2015

FOTOGALÉRIA ZO 6. TURNAJA KML 2015 - EXCELOVAL DZIME

WAZE, ABY SME NEOSTALI NA CESTE ZA MARIÁŠOM V ZÁPCHE

VÝSLEDKY VEĽKEJ CENY URPÍNA 2015 V BANSKEJ BYSTRICI

STUPNE 7.KOLA GMB 2015: 2. T. SUCHÝ, 1. M. SEMAN, 3. F. KULIK

ÚCTA PRE 1. MAJSTRA SVETA AJ OD PRIMÁTORA DUBNICE

KML 2015 POKRAČUJE V SEPTEMBRI - OCENENÍ V 5. KOLE

PEKNÝ PRÍKLAD, AKO ČINOVNÍCI SMZ SLÚŽIA HRÁČOM MARIÁŠA

Ďakujeme mariášovým nadšencom z Jamníka, ktorí nám 30. mája pripravili 5. turnaj STOPING LIGY: O MAJSTRA REGIÓNU SPIŠ 2015. Pri vstupnom 13 eur boli na Spiši okrem 9-tich pohárov, troch sád plakiet pre 3 najlepšie 5-členné družstvá, 3 kvalitných vín od Ostrožoviča, desiatich finančných cien aj chutné raňajky - ich špecialita spišské párky. Obed voňal domácou kuchyňou - super polievka (kto koľko chcel), poctivý 150 gramový kurací rezeň a 250 g domáceho zemiakového šalátu.

Treba vyzdvihnúť aj krásne, luxusné priestory reštaurácie Paríž a ničím nerušený, hladký priebeh turnaja. Live výsledky boli na webe tesne po 16 hodine (nemusel sa opravovať ani jeden lístok). Super, super, SUPER!!!

Nadšenci ľúbia náš mariáš, radi hráčom na stravu priplatili. Vážme si ich, vážme si takéto turnaje.

POĎAKOVANIE GENERÁLNEMU PARTNEROVI I. MS (DAR ŠMK)

I. MAJSTROVSTVÁ SVETA V MARIÁŠI ZANECHALI SILNÝ DOJEM

PREŠOV - 8. MÁJ 2015   Najväčšiu historickú mariášovú udalosť po štátnych hymnách štátov zúčastnených hráčov slávnostne otvorila primátorka Prešova Ing. Andrea Turčanová.
Na listinu I. MS sa zapísalo 222 hráčov, aby do histórie tejto kráľovskej hry zapísali prvého svetového kráľa. Stal sa ním Dubničan Alfonz Beňo, ktorý pri rovnosti bodov, lepšími peniazmi porazil Rakúšana Milana Bodingera. Tretí skončil mladý hráč z Liptovského Mikuláša Peter Göllner. Najúspešnejšou hráčkou MS je Slávka Kováčová, najúspešnejším hráčom Čiech a Moravy Karel Hromada jr. a Tatra Bočiar je víťazom v súťaži družstiev.
Veľa hráčov, ktorí sa zúčastnili turnaja na Prešovskej Univerzite chváli organizátorov a verejne poukazuje na čoraz väčšiu priepasť oproti iným turnajom. Organizátor turnaja ďakuje za priazeň, účasť, podporu a už dnes rozmýšľa, ako MS v budúcnosti usporiadať ešte lepšie.

NA MS V PREŠOVE REPREZENTOVALI ČR A ZRUČ NAD SÁZAVOU

RADOSŤOU PREKYPOVALA AJ DRUŽINA I. VICEMAJSTRA SVETA

ALFONZ GROUP S VÝSLEDKOM V PREŠOVE VEĽMI SPOKOJNÁ

27 ROČNÝ PRAŽÁK KAREL HROMADA BEST CZECH PLAYER

HISTORICKÁ UDALOSŤ: I. MS V MARIÁŠI ▪ 8. MÁJ 2015 ▪ PREŠOV

POHÁRE NA I. MAJSTROVSTVÁ SVETA SÚ PRIPRAVENÉ

POHÁR PRE VÍŤAZA KOŠICKÉHO MAJÁLESU JE VYSOKÝ 79 CM

LEPŠIU POZVÁNKU NA I. MS BY SOTVA NIEKTO VYMYSLEL

KRASŇANKA NÁM ASI ZASPIEVA AJ V PREŠOVE NA I. MS V MARIÁŠI

Azda na najlepšom mieste na mariášový turnaj, v kultúrnom dome v Krásnej sa zišlo 90 hráčov MSL 2015 - najvyššia účasť tohto roku. Už pri príchode boli hráči prekvapení, keď každý dostal od Paľa Krišku grátis na tácke s obrúskom 3 – 4 ks domácich kysnutých koláčov (orechové, makové, lekvárové i tvarohové) s čajom. Vyše 300 ks domácich koláčov, ktoré boli veľmi chutné a sýte nám upiekli na mieru abovské gazdinky.

Pred pozdravným príhovorom JUDr. Vojtecha Farkaša starostu obce Sady nad Torysou (za región Hornád) a slávnostným otvorením turnaja starostom MČ Košice-Krásna JUDr. Marekom Kažimírom vystúpila folklórna skupina KRASŇANKA, ktorá perfektne zaspievala aj Siplackú mariášovú hymnu. Za pekné vystúpenie zožali veľký aplauz.

Za mariášové Družstvo Abova vystúpili Ján Hriczišon a Ing. Viktor Stopko, aby oboznámili všetkých hráčov s podmienkami a cenami, o ktoré sa bude hrať. Pripravených bolo 17 pohárov, vína od Ostrožoviča, darčekové tašky od starostu. Veľmi zaujala TOMBOLA, ktorá obsahovala veľmi pekné a hodnotné veci. To všetko dostali hráči k desiatim finančným cenám naviac.

Výsledky turnaja boli prekvapujúce. Na prvých dvoch miestach sa umiestnili družstvá, ktoré figurovali na posledných dvoch priečkach priebežnej tabuľky (Prešov B a Kežmarok). Ešte väčšie prekvapenie sa udialo v súťaži jednotlivcov. Prvé dve miesta obsadili hráči, ktorí na turnaji nad sto boli prvý krát (Mikuláš Marton a Daniel Seman). Je to dobré, aspoň noví hráči vidia, že víťazstvo môže padnúť hocikomu. Nových hráčov v Krásnej bolo požehnane.
1.ročník Veľkej ceny Abova sa vydaril. Nádherné prostredie, ukážkové nástenky, perfektne odhlučnená sála, rýchle spracovanie výsledkov, prenášané live na internet a spomínané benefity ho radia medzi najlepšie turnaje v histórii VML – MSL. Všetkým hráčom a hlavne organizátorom patrí veľké ĎAKUJEME!

PROJEKT MAJSTROVSTIEV SVETA V MARIÁŠI MÁ BUDÚCNOSŤ

Len včera, tzn. za jeden deň 24. marca 2015 sa na I. MS prihlásilo 31 hráčov zo Slovenska a Česka. MS sa zúčastní aj najlepší hráč histórie trojkového voleného mariášu z Jihočeskej ligy.

Zo Slovenska sa I. MS taktiež zúčastnia aj majstri Slovenska vo volenom mariáši. Zatiaľ si nikto oficiálne zo Slovenska či z Českej republiky nemohol povedať, že je MAJSTER SVETA v mariáši. 

Myslíme si, že každý z hráčov má šancu stať sa Majstrom sveta, ale musí veľa trénovať, mať priaznivo naklonené hviezdy, trošku mu musí ísť karta, musí sa vyvarovať chýb a musí mať samozrejme šťastný deň.

Enormný záujem je aj o súťaž 4-členných družstiev.

Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorým z kapacitných dôvodov nebude umožnené, aby mohli súťažiť o titul PRVÉHO MAJSTRA SVETA vo volenom mariáši.

Upozorňujeme hráčov, aby si vo vlastnom záujme dostatočne v predstihu rezervovali účasť a vyhli sa tak sklamaniu zo zmeškaného turnaja, ktorý na Slovensku či v Čechách nemal doposiaľ obdobu.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte nás na extramarias@gmail.com alebo volajte, sms-kujte 00421 905 649 337, 00421 905 309 650 .

Ďakujeme za pochopenie a prajeme Vám šťastný 8. máj 2015.

Tešíme sa na stretnutie na I. MS v Prešove.                               Riadiaci výbor I. MS

MSL V KRÁSNEJ POD ZÁŠTITOU STAROSTU MESTSKEJ ČASTI

V Košiciach - Krásnej bude v sobotu 28. marca 3. turnaj mariášovej STOPING ligy 2015 s názvom VEĽKÁ CENA ABOVA, pod záštitou starostu JUDr. Mareka Kažimíra.

Abovčania pripravili okrem predpísaných cien aj ďalšie ocenenia pre 10 x NAJ...

Najlepšie družstvo (cena pre každého člena družstva), najlepšia žena, najlepší Krásňan, najlepší Abovčan, najstarší Abovčan, najmladší Abovčan, najstarší hráč turnaja, najmladší hráč turnaja, najvyššia čiastka v jednom kole, najvyššia čiastka v celom turnaji.

Taktiež sa bude žrebovať TOMBOLA. V ponuke bude 15 až 20 cien. Každý zaregistrovaný hráč je automatický účastníkom tomboly. Cenami do tomboly prispeli spoločnosti STOPING, DOXX, vinárstvo OSTROŽOVIČ, OROSTOURS a kvety MARGARÉTA.

Začína sa o 9,00 hodine, všetkých mariášistov srdečne pozývame a tešíme sa na Vás. ABOVČANIA.

NAVŠTÍVILI JSME DÁLNIČNÍ A JIHOČESKOU VOLENOU LIGU

PIPO HLÁSI: HRÁČI DOSTANÚ K I. MS CERTIFIKÁT O ÚČASTI

SMZ SRDEČNE GRATULUJE NAJLEPŠÍM Z MICHALOVIEC

POHÁR STAROSTU GEČE SPOZNÁ MAJITEĽA V ROKU 2018

NEZMEŠKAJTE SÚŤAŽ O TROFEJ MVDr. P. RUSŇÁKA

Po každom turnaji GEČA MAAD OPEN 2015, 2016, 2017 a 2018 sa zverejní TABUĽKA O POHÁR STAROSTU GEČE, do ktorej sa každému hráčovi zapíšu získané BODY A PENIAZE V HRE. Víťazom pohára sa stane hráč s najvyšším počtov bodov v týchto štyroch turnajoch, presnejšie o umiestnení v hodnotiacej tabuľke rozhoduje: celkový počet nahraných bodov; celková nahraná peňažná suma v eurách; vyšší počet lepších bodových zápisov; najväčšia nahraná suma v jednom z odohraných kôl v eurách; druhá, prípadne tretia najväčšia nahraná suma.

Pohár do vlastníctva najlepšieho hráča na týchto štyroch turnajoch odovzdá sám starosta obce na turnaji GEČA MAAD OPEN 2018

UŽ AJ POHÁRE PRE HRÁČOV MSL 2015 V SOBOTU SÚ PRIPRAVENÉ

TRNKOVICA - DAR OD STREDOSLOVÁKOV DO TOMBOLY V GEČI

18. KOŠICKÝ POHÁR BUDE 17. OKTÓBRA V HOTELOVEJ AKADÉMII

ZNÁMA HOTELOVÁ AKADÉMIA OPÄŤ PRIVÍTA VŠETKÝCH SLOVENSKÝCH MARIÁŠISTOV

Za 8. dejisko MARIÁŠOVEJ STOPING LIGY 2015 bola zvolená všetkým mariášistom dobre známa Hotelová Akadémia. Tu sa v októbri uskutoční už 18. ročník KOŠICKÉHO POHÁRA vo volenom mariáši. Zároveň to bude memoriál zakladateľov I.KKPM Ľudovíta Matyáša (16. ročník) a Pavla Lesníka (1. ročník) a tiež jedného z prvých majstrov Slovenska v mariáši (r.1996) Tibora Machalu (11. ročník).

ĎALŠÍ PARTNER SLOVENSKÉHO MARIÁŠOVÉHO ZVÄZU

NAŠA BANKA - FIO BANKA

MSL 2015: VEĽKÁ CENA ABOVA BUDE 28.3.2015 V KRÁSNEJ

PO PREŠOVE VYŠŠIA KVALITA AJ NA AML V GYŇOVE (ZA 5 EUR)

RODINNÉ VINÁRSTVO J. & J. OSTROŽOVIČ JE PARTNEROM SMZ

RIADIACI VÝBOR SMZ DNES ZMENIL NÁZOV SÚŤAŽE 2015

Malichernosť okolo písmena, slova  S - SLOVENSKÁ by asi nikomu neodpustili hráči, mariášisti. Iste chápete, že určite do názvu súťaže má čo povedať hlavne človek, firma, ktorá sa stala generálnym partnerom SMZ. Firma STOPING (30.12.2014) a RIADIACI VÝBOR SMZ (02.01.2015), podľa bodu D/2 DOPLŇUJÚCICH PREDPISOV SMZ súhlasia, aby súťaž mala názov MARIÁŠOVÁ STOPING LIGA (MSL), aby sme zbavili hráčov neistoty z „úmyslu“... Za zmenu názvu zahlasovali prostredníctvom internetu všetci členovia Riadiaceho výboru SMZ.

VÍŤAZI VML 2014: DRUŽSTVO KLOKOČOVA A LACO ANDREJCO

Družstvo Klokočova vyhralo súťaž družstiev vo VML 2014. Medzi  16 súťažiacim družstvami  nahralo v súťaži aj najviac peňazí, celkom 221 €. V nasledujúcej sezóne sa pokračuje v tejto súťaži  s 50 % navýšením cenového banku. Celkom sa v SMSL 2015 pre družstvá plánuje rozdeliť 1500 €.

Ing. Ladislav Andrejco (na obr. druhý zľava) je víťazom VML 2014 v súťaži jednotlivcov. Nahral v súťaži aj najviac peňazí a v Prešove mu ku krásnemu poháru odovzdáme aj diplom a 100 €. Na budúci rok, po SMSL 2015 bude víťaz naviac oblečený do žltého trička generálneho partnera SMZ a s najväčšou pravdepodobnosťou mu pribudne aj ďalšie farebné tričko s výhrou 50 €.

DNEŠNEJ JUBILANTKE SLÁVKE LEN TO NAJLEPŠIE AJ OD SMZ

Jedna z najlepších hráčok Slovenského mariáša dnes oslavovala krásne okrúhle životné jubileum, ku ktorému jej do Mengusoviec prišlo zablahoželať veľa kamarátov a klubových spoluhráčov. Pri tejto príležitosti sa v penzióne Rogalo uskutočnil TURNAJ K JUBILEU SLÁVKY KOVÁČOVEJ, ktorého sa zúčastnilo 30 hráčov. Vo veľmi priateľskej a sviatočnej atmosfére sa na stupňoch víťazov ocitli: Ján Grainda, Štefan Britaňák a Ján Hudák.
Ku gratulantom sa pridáva aj SLOVENSKÝ MARIÁŠOVÝ ZVÄZ, ktorý želá populárnej Slávke veľa šťastia, zdravia a mnoho osobných i mariášových úspechov do ďalších rokov života.

PARTNER ČESTNÝCH: SLOVENSKÝ MARIÁŠOVÝ ZVÄZ (SMZ)

Košice 13.12.2014

Delegáti na ustanovujúcom zasadnutí SMZ jednohlasne schválili Stanovy občianskeho združenia SMZ a potvrdili nový subjekt na Slovenskej mariášovej scéne. Za prezidenta SMZ bol zvolený Stanislav Surgent, viceprezidentom SMZ sa stal Jozef Oros, predsedom Revíznej komisie je Ľubomír Majerník, sekretárom SMZ bol potvrdený Ing. Marek Kántor.„OBČIANSKE ZDRUŽENIE SLOVENSKÝ MARIAŠOVÝ ZVÄZ (OZ SMZ) sa zaväzuje uskutočňovať svoju činnosť čestným, spravodlivým, transparentným a zákonným spôsobom na všetkých úrovniach. Dobré meno združenia je našou najcennejšou hodnotou.“ povedal prezident SMZ ihneď po zvolení do funkcie. Je to zároveň preambula KÓDEXU MARIÁŠISTU, ktorý bol prijatý jednohlasne a ocenený potleskom delegátov Valného zhromaždenia SMZ. Uznesenia zo zasadnutí nájdete na stránke v "Download".

SMZ BUDE VO VŠETKOM UKÁŽKOVÝM OBČIANSKYM ZDRUŽENÍM

ZDRUŽUJEME FYZICKÉ OSOBY - HRÁČOV MARIÁŠA Z CELÉHO SVETA
SMZ bude ukážkou tranparentnosti, informovanosti  a zábavy v mariáši. Spravovať ho budú iba obetaví ľudia, ktorým nepôjde o nič iné, len o Vašu zábavu. Nie je ich veľa, vážte si ich.

FRANTIŠEK KULIK OBHÁJIL MINULOROČNÉ PRVENSTVO V KML

GRATULÁCIE SA MU UŠLI AJ OD PARTNERA I.KKPM

Len 6 hráči v 12-ročnej histórii Košickej mariášovej ligy sa tešili z víťazstva v tejto najstaršej klubovej súťaži na Slovensku. Boli nimi Seman (2), Surgent (4), Begala (2), Tóth (1), Horváth (1) a Kulik (2). V KML je zapísaných 178 hráčov mariáša, tohtoročný priemer je najvyšší v jej histórii : 31 hráčov na 1 turnaji. 13. rozšírený ročník štartuje 1. februára 2015.

NA KOŠICKEJ LIGE DOSTALO 36 HRÁČOV PAMÄTNÚ MEDAILU

Pred chvíľou skončil 4. turnaj KML 2014. Rekordný počet hráčov prilákali pamätné medaily partnera I.KKPM spoločnosti STOPING. Do Leonardo baru na Furči prišli hráči z Prešova, Trebišova , Moldavy a aj z Medzeva. Bezproblémový turnaj vyhral košičan Fero Kulik, čím sa pred posledným kolom prebojoval na čelo tabuľky KML 2014. O majstrovi Košíc sa rozhodne až v poslednom kole a to už o týždeň 7. decembra, kedy bude partner I.KKPM opäť lákať: 10 najlepších si odnesie DARČEKOVÉ STOPING TAŠKY 2015.

PREZIDENT MK DOLNÝ LOPAŠOV OSLAVUJE PÄŤDESIATKU

ĽUBO BRANIŠA DNES VSTUPUJE DO KLUBU SIATNIKOV

Užívaj dar 50 rokov skúseností, ucti si vínom zástup tvojich hostí, ktorí sa usmievajú od radosti, že i ty pocítiš, čo cítia staré kosti. Ku krásnemu okrúhlemu jubileu prajeme všetko najlepšie …

POKRAČUJE NAJSLABŠIE OBDOBIE HISTÓRIE SEMMARIÁŠU

Každý rozumný, kritický človek, ktorý sa pohybuje v slovenskom mariášovom kolotoči sa smeje, keď číta, že „SEMMARIÁŠ“ napreduje, že viacerí hráči sú spokojní... To, čo sa vedeniu SZMK za tri roky podarilo, je hanba na večné veky. Tu je ich dielo, na ktorom má najväčšiu zásluhu R. V.: choré zmeny v pravidlách, nedodržiavanie predpisov, diskriminácia, hrubé poškodenia hráčov, nadržiavanie spriazneným, klamstvá, zastavenie všetkej informovanosti, účelové utajovanie hospodárenia, zvýšenie štartovného, zarábanie aj na sóde, turnaje SEM už aj na dedine atď. TO JE NAPREDOVANIE KULTÚRNEHO DEDIČSTVA NAŠEJ KRAJINY?

Sme zvedaví, dokedy Vám to budú hráči mariášu trpieť? Všetci hráči by sa mali opýtať vedenia SZMK, či im niečo hovoria slová obetavosť, korektnosť, transparentnosť, čestnosť?

Keď u nás niekto mariáš rozvíja a ten napreduje, tak to je určite niekde inde. Nikto nie je slepý a každý všetko vidí – stačí, keď sa rozhliadne len po tejto www stránke.

IMPOZANTNÝ ZÁVER AML 2014 V KOŠICIACH - KRÁSNEJ

Vyrovnaný rekord, 72 hráčov v Krásnej  na finálovom turnaji ABOVSKEJ MARIÁŠOVEJ LIGY 2014. Ľudovému mariášovému turnaju skutočne nič nechýbalo, ľudový mariáš nemá chybu. Za 5 eur sme mali 1 euro konzumné a pravý kotlíkový guľaš, ktorý si každý vychutnal. Ďakujeme Siplačania, aj Vy ste si kúpili pozvánku na našu elitnú súťaž. Čoskoro. Tešíme sa!

DNES PODĽA PRAVIDIEL, DNES NIE JE DELEGÁTOM R. VAVRÍK

NIE KAŽDÉMU VEDIA V SZMK VYHOVIEŤ - HANBA TAKEJ SÚŤAŽI!
Palo Kriška by bol v Hlohovci skončil s 26 bodmi na cene. Miesto víťazstva v 3. kole, si napísal sumu 3. hráča, čím stratil 4 body. Ihneď oznámil chybu a žiadal, aby sa lístok opravil. Bolo mu povedané, že dnes sa postupuje podľa pravidiel. Lístok sa nedal opraviť. AJ NEMOŽNÉ, TENTOKRÁT NEBOLO MOŽNÉ!
Len manipulátor Vavrík vie opraviť všetko, aj lístok, ale nie každému.
Takto mariášisti ešte nikdy v živote nesúťažili, vďaka hlúposti Predstavenstva SZMK, ktoré bordel s lístkami zaviedlo. Palo bol už raz hrubo poškodený, keď euro naviac neodobrali víťazovi, ale 50 centov aj jemu, aby sa nestal víťazom a postupujúcim, na úkor hráča z Martina. Dodnes to nevysvetlili. Prečo ???

HC RAŇAJKY OZNÁMKUJE DELEGÁT Z VÝCHODU - TEŠTE SA!

"Čo robíš Pavel"? „Zbieram zvyšky klobások pre psa. Je ich dosť“.“ Pochybujem, že to bude tvojmu psovi chutiť“, hovorí Roman.  Ani "najväčší" neskrýva kritiku raňajok v Hlohovci, klobása sa nedala zjesť.

Východniarom by za takú kvalitu raňajok určite turnaj odobrali, prípadne, ak by prižmúrili jedno oko, tak by to bola najmenej 300 € pokuta.  Martin, Liptovský Mikuláš, Hlohovec si to môžu dovoliť, nikomu sa nikdy nič nestalo, ani nestane. Kto by sa opovážil proti tomu vystúpiť, musí počítať, že pôjde z kola von! Delegát p. Sedlák preto ani necekne.
Ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz. Amen cma.

TURNAJ PRI PRÍLEŽITOSTI 50. NARODENÍN JÁNA BLAŠKA

Pri príležitosti okrúhleho jubilea Janka Blaška sa v komplexe Hviezda v Humennom  31.10. 2014 uskutočnil večerný mariášový turnaj pre cca 40 mariášistov. Hralo sa o bohaté vecné ceny, ktoré oslávenec pripravil. Najlepšiu z nich získal Štefan Kovaľ.  Potom sa pri gitare oslavovalo až do rána.

Oslávencovi blahoželajú a všetko najlepšie do ďalších rokov želajú aj ostatní mariášisti.

PRVOU VÍŤAZKOU TURNAJA VML JE JUDR. SLÁVKA KOVÁČOVÁ

KOŠICKÁ ADVOKÁTKA PORAZILA VO FINÁLE VEĽKÝCH MAJSTROV SLOVENSKÉHO MARIÁŠU

Prvýkrát v sedemročnej histórii VÝCHODNEJ MARIÁŠOVEJ LIGY získala víťazstvo v turnaji žena, zaradila sa ku 45-tim mužom, víťazom týchto turnajov. Stalo sa to na domácej pôde, na  64. turnaji VML, ktorý usporiadal I. KKPM. Z KOŠICKÉHO POHÁRA si okrem pohára za prvenstvo odniesla aj pohár pre najlepšiu ženu v turnaji a tiež trofej za víťazstvo družstva, ktoré vo VML reprezentuje. Vo finálovom súboji to nemala vôbec ľahké, lebo musela zdolať veľkých mariášistov : Štefana Kovaľa a Ferka Kulika. Srdečne gratulujeme!

PODPREDSEDA RV VML OSLÁVIL 17.10. ŽIVOTNÉ JUBILEUM

ROK 2014 BUDE NAJÚSPEŠNEJŠÍ, HODNOTENIE BUDE MALINOU

S doterajším vývojom VML 2014 môžeme byť veľmi spokojní.
Najviac ma, ako predsedu RV VML teší, že na všetkých doterajších turnajoch VML 2014, okrem jedného (SL iba vyrovnaný rekord) sa dosiahli nové účastnícke rekordy. Nikdy v Snine na VML nebolo 99 hráčov, nikdy nebolo na Šírave 93 hráčov a Prešov dokonca siahol Úporu na jeho najvyššiu účasť – 123 hráčov. Blíži sa koniec roka, budeme bilancovať a zároveň naďalej tvrdo pracovať, aby sme náš súťažný mariáš urobili ešte kvalitnejším.
Je radosťou pracovať, ak je o každom Vami vloženom cente dokonalý, transparentný prehľad a ak je jeho využitie čo najefektívnejšie. Plníme všetky záväzky, nemal by byť žiadny problém ani s registráciou združenia a dokonca začíname polemizovať  o znížení štartovného.
Radosť by ste mali mať aj Vy, všetci hráči mariášu, keď sa môžete zúčastňovať súťaží, kde nie sú choré, abnormálne pravidlá, kde predpisy chránia hráčov pred poškodením, kde sa netolerujú podvody a omylom vypísané súťažné lístky, kde sa tolerujú banálne, „starecké“ chybičky, kde o víťazovi rozhoduje mariášové umenie.  Radosť by ste mali mať aj z dôvodu, že o dianí v mariáši sa dnes môžete dozvedieť oveľa viac, hlavne prostredníctvom nášho vynoveného webového portálu. Nikdy v minulosti také bohaté spravodajstvo o mariášovom živote nebolo, pričom obsah a úroveň chceme ešte zvýšiť. Nečudujte sa, ale všetko naše dianie je iba zdravým, logickým vyústením udalostí, abnormálností, ktoré sa do mariášu dostali a málokto s nimi v mariášovom hnutí súhlasí, to si treba priznať. Slovenský mariáš dnes mohol byť niekde úplne inde, preto ... ©S.S.

KOŠICKÝ POHÁR POZNÁ UŽ 16. VÍŤAZOV, 17. BUDE 25.10.2014

25.10.2014 sa Na Majeri v spoločenskej sále reštaurácie Kolienko uskutoční 17. ročník KOŠICKÉHO POHÁRA, ktorý je zaradený do VML 2014. Súčasne bude 15. ročníkom memoriálu Ľudovíta Matyáša a 10. memoriálom Tibora Machalu.
KOŠICKÝ POHÁR začal písať svoju históriu 28.9.1997 turnajom v Hoteli Hutník. Medzi doterajších víťazov patria: 2013 Michal Magdžiak • 2012 Jozef Oros • 2011 Štefan Kovaľ • 2010 Jozef Horňák † • 2009 Michal Berdák • 2008 Ján Vajo • 2007 Štefan Kovaľ • 2006 František Begala • 2005 František Kulik • 2004 Ľudovít Faltus • 2003 Lórant Györgyfi • 2002 Andrej Hovan † • 2001 Štefan Kovaľ • 1999 Jozef Širotník • 1998 Peter Pavúk • 1997 Vladimír Molčan.

PEŤO STOKLASA OČARIL MALÉ KARPATY

V DOLNOM LOPAŠOVE PORAZIL 284 HRÁČOV

Najväčší mariášový úspech vo svojej kariére dosiahol pred chvíľou hráč Vysokých Tatier Peter Stoklasa. V Dolnom Lopašove vyhral VEĽKÚ CENU MALÝCH KARPÁT 2014.

Peťo, Mariáš Východ sa teší s tebou, veď si jeho "dieťa" a srdečne gratuluje!

Na druhom mieste sa umiestnil Gabriel Gavula z Bratislavy a stupne doplnil liptovský, vraj zbojník Čupo. Vladimíra Šimalčíka totiž zbojníkom nazval jeho najväčší konkurent v Liptovsko-oravskej lige.

NA ROŽŇAVSKOM JARMOKU VÍŤAZÍ JÁN HORVÁTH

Na mariášovom turnaji zaradenom do programu DNÍ MESTA ROŽŇAVY 2014 dnes zvíťazil hráč I.KKPM Ján Horváth. Ceny pre najlepších hráčov odovzdal sám primátor mesta Rožňavy, pán Pavol Burdiga. Ďakujeme mu za poskytnutie luxusných priestorov a rožňavským hráčom za prípravu a ukážkový priebeh vydareného podujatia zapadajúceho do ich slávnosti. Pri vstupnom 3 eurá sme sa skutočne dobre zabavili. Veľmi radi sa tohto podujatia zúčastníme aj o rok.
Mariáš hráme pre radosť a potešenie! Nech žije kultúrne dedičstvo našich predkov!

KARTIBOH VRÁTIL ODRUŠEKOVI MICHALOVCE 2012

Veľmi dobre si pamätáme, ako poškodili Jozefa Ondrušeka v Michalovciach 2012 dvaja Martinčania. Ešteže je kartiboh nielen spravodlivý, ale aj pamätlivý a nádherne víťazstvo v turnaji SEM, ktoré už malo byť v Michalovciach 2012 napravil tohto roku. Gratulujeme!

VÍŤAZOM 6. TURNAJA AML 2014 DOMÁCI ŠAŇO LUKÁČ

Putovný pohár starostky pozná druhého víťaza.

Starostka obce pani Božena Letková mala spolu s víťazom veľkú radosť, lebo víťazstvo v dnešnom turnaji v Trstenom pri Hornáde ostalo doma.
V jej obci na mariáši bolo znova veľa hráčov. 57 ich vyrovnalo minuloročný rekord. Aj tretie miesto na stupňoch víťazov patrilo domácemu hráčovi,  Milanovi Budajovi. Druhý skončil čaňan Miroslav Kováč.

V Trstenom je hlavným organizátorom turnaja Ladislav Seman, hráč I.KKPM. Chutný guľaš i poctivú kávu grátis nám pripravila v kuchyni jeho sestra. Ďakujeme.

Po 6. kolách vedie AML 2014 s prehľadom košičan František Kulik, pred Jánom Horváthom a Ladislavom Semanom. Najbližšie kolo je už o dva týždne na ranči Jaroslava Valentu v Ždani. Víťaz sa tam tradične vozí na koňovi. Kto to bude? 

MARIÁŠOVÝ VÍKEND ZÍSKAVA NA POPULARITE A SILE

Víkendová akcia pre mariášistov, ich kamarátov, príbuzných, rodiny s deťmi je jedinou unikátnou akciou na Slovensku. Už po tretíkrát sme sa stretli v malebnej doline Ľubovnianskych kúpeľov, ktoré sú ako stvorené pre oddych, regeneráciu a zábavu. Množstvo atrakcií, krásy Severného Spiša, prívetivý obsluhujúci personál sú atribúty, ktoré sa neodmietajú a lákajú čoraz viac ľudí. Víkendovú akciu MARIÁŠ využilo tohto roku dvakrát viac osôb, ako v rokoch predchádzajúcich. To znamená, že zo 40-tich klientov bola polovica na víkende prvý raz. Všetci si to pochvaľovali. Už dnes vieme, že sa k srdečnému, pohostinnému personálu a výborným službám hotela SOREA Ľubovňa vrátime aj o rok. Ďakujeme Vám !

Ľúto je nám mariášistov z ostatných regiónov Slovenska, ktorí zásluhou tvrdohlavosti, neústupnosti, ziskuchtivosti, trucu a neschopnosti svojich "vicišpánov" prichádzajú o mariášové spoločenské akcie. Ak však prelomia bariéry sú u nás vítaní.

NOVÝ HRÁČ, KTORÝ ROZMÝŠĽA NÁM DÁVA ZA PRAVDU

Vladimír Kostište hráva VML zatiaľ len občas. Tohto roku sa v Ľubovni zúčastnil len druhého turnaja. Sám od seba sa vyjadril o našej súťaži: „ Páči sa mi táto súťaž, páči sa mi hlavne Váš hrací systém, páči sa mi, že sa každé hracie kolo hrá na 10 zavolení pre každého hráča. To vytvára pre všetkých hráčov rovnaké podmienky a dokonale odstraňuje špekulácie s taktickým zdržiavaním. Len neviem pochopiť, prečo všetkým hráčom neumožníte, aby každý stôl odohral všetkých 10 zavolení, ale ich po 50 minútach zastavíte. To celkovú objektivitu potom skresľuje.“

Vladimír Kostište hrá za Sninu, práve za klub, ktorý je najväčším odporcom tohto systému a chceli ho silou mocou zmeniť, no dosiahli iba to, že sa zmenil čas na odohranie 10 zavolení zo 60 minút na 50. Pri čase 60 minút by to už dnes stihli odohrať skoro všetky stoly. Ďakujeme za nestranné, ozaj rozumné zhodnotenie. Znovu predložíme, aby sa schválil taký čas, aby sme „handicapovali“ čo najmenej hráčov, aby naša súťaž bola ešte viac objektívna a spravodlivá.

Najlepší   na 10. turnaji KLM 100

Miňo Sokol 

Najlepší   na 9. turnaji KLM 100

Stanislav Gajdoš

Najlepší   na 8. turnaji KLM 100

Seman Augustín

Najlepší   na 7. turnaji KLM 100

Hanis Marián

2-násobný víťaz turnajov KLM 100

Bereš Marián

Najlepší   na 5. turnaji KLM 100

Szenteši Štefan

Víťaz turnaja 60-tky

Bereš Marián

Najlepší   na 4. turnaji KLM 100

Bereš Marián

Najlepší   na 3. turnaji KLM 100

Gamrát  Jozef

Traja najlepší   na 2. turnaji KLM 100

2. Karajoš M.  1. Adam J.  3. Kalán J.

" faraón " košického mariášu

(zakladateľ mariášového klubu v KE)

Vlado Kmec

Víťaz 1. ročníka " RAKY BARU " v Šibe 

Fertáľ Martin

Najstarší Václav Beránek s prezidentom

I. KKPM Marekom Kantorom

na memoriáli Matyaša & Machalu

Víťaz 10. kola ŠML 2016

 František Begala

Víťaz 9. kola ŠML 2016

 Marián  Hanis

Víťaz 8. kola ŠML 2016

 Peter  Dzivý

Víťaz 7. kola ŠML 2016

 Dušan Tkáč

Víťaz 6. kola ŠML 2016

 Magda Horváthová

Víťaz 5. kola MSL 2016 v Jamníku

 Senderák Stano

V strede víťaz 4. kola MSL 2016

 Dobranský Miro

Viťaz 5. kola ŠML - Horváthová Katka

ukázala všetkým, že to vie

4. kolo ŠML 2016 vyhral doktor BENY

Traja najlepší - 3. kolo AML 2016

2. Surgent 1. Horváth 3. Piroško I.

TORTA od beťárky STAROSTKY

Traja najlepší - 3. kolo ŠML 2016

2. Dudáš 1. Kulik 3. Kántor

Traja najlepší - 3. kolo MSL 2016

2. Dobranský 1. Belej 3. Hrubý

CENA FAIR PLAY 2016

Jozefovi Vodičkovi ml.

GUINESSOV REKORD

vozičkár vyhral turnaj ŠML

Víťazné družstvo LIPTOVA v SP. BELEJ

Starosta Zatína s VÍŤAZOM Bánóczim a ORGANIZÁTOROM Horváthom

Turnaj hasičov v Bardejove 3. najlepší

AKTUÁLNE FOTOGRAFIE Z AML

AKTUÁLNE Z KLUBOVÝCH LÍG

AKTUÁLNE FOTOGRAFIE Z MSL

STUPNE VÍŤAZOV MSL 2015

STUPNE VÍŤAZOV MS 2015

NAŠI ZAHRANIČNÍ PRIATELIA