Guľášmajster uvaril polievku podľa svojho receptu. Naše tabuľky, ktoré boli správne sme stiahli. Zverejníme ich naspäť až vtedy, ak sa Predsedníctvu podarí schváliť správne výsledky. Ak nie, sľubujeme, že na Štedrý deň ich zverejníme.

Štedrý deň 2015: Nech sa páči darček pod stromček!
Predsedníctvo môže dumať ďalej a keď na to príde, tak zistí, že aj tabuľky predchádzajúcich rokov sú chybné.

SLÁVKA, KEBY SI NA SÚDE SEDELA OPAČNE, AJ TEBE BY BOLI ...

MIN. JEDEN CHYBNÝ SÚŤAŽNÝ LÍSTOK V D. LOPAŠOVE NIEKTO OPRAVIL!

ČO NA TO POVEDIA VŠETCI TÍ, KTORÝM LÍSTKY TAKÝMTO SPÔSOBOM NEOPRAVILI?

Veľmi podozrivý súťažný lístok po veľkom kriku poškodeného hráča opravili, ako keby sa nič nestalo. Poškodenému niečo napovedalo, že ho asi chceli dobehnúť, preto sa veľmi rozčúlil a žiadal opravu! Keby to neboli opravili bol by z turnaja odišiel. Pravidlá takto lístok opraviť nedovoľujú, ale kamarátom a spriateleným to pán VEĽKOMOŽNÝ zariadi. Preto tento chybne vypísaný lístok nie je medzi všetkými opravovanými pod výsledkami z Lopašova!!!
Košičanovi by na cestu domov zamávali a naviac by dostal polročný dištanc (viď Súťažné lístky z Michaloviec 2015).

A kto uverí, že vedúci hráč ligy nevedel čo podpisuje? Len na to V. T. nemal prísť...

ONLINE SPRAVODAJSTVO Z GRAND PRIX VYSOKÉ TATRY 2015

10:07 - na GRAND PRIX VYSOKÉ TATRY 2015 je zaregistrovaných 327 hráčov, tatranským rekordom je 339 hráčov v roku 2011

11:52 - prebieha 2. kolo, po ktorom už budú 1. priebežné výsledky

13:00 - hráči obedujú, lepšie chutí Kovaľovi a Britaňákovi - majú po 10 bodov, Turjak má nôž na krku, musí v 3. kole odvrátiť matchball - má 5 bodov

13:33 - výsledky sú vonku, okolo je veľká tlačenica, aj nervozita žilinčanov

14:40 - je po 3. kole, v ktorom hrali Lauro-Balko-Britaňák, Orviský-Budiš-Kovaľ, Hradňanský-P. Stanko-Turjak

14:52 - nervóznejší ako žilinčania sú martinčania, zdá sa, že znovu netrafili nasadených

15:24 - zauzľuje sa to, tretie kolo východniarom nevyšlo, Turjak ostáva v hre

16:50 - veľmi dobrá správa, Britaňák vyhral v 4. kole, za súperov mal Medzihradského a Vantrobu

17:07 - v 4. kole vyhral aj Kovaľ, Turjak s 13 bodmi čaká, či vojde do 5. kola

18:00 - do 5. kola sa dostal aj Turjak, o trón sa bude bojovať do poslednej sekundy, MK Sniny nestojí po 3. kole najlepšie...,možno im pomôžu neodrátané body za podvod

18:45 - po 4. kolách je ČIERNY PETER v rukách TMK, šmalec asi nebude...

18:53 - končí 5. kolo, turnaj sa naťahuje, zábava graduje, bude vraj pokračovať schôdzou, o ktorej málokto vedel

19:05 - ROZHODNUTÉ - ŠTEVO BRITAŇÁK JE MAJSTER SLOVENSKA 2015 - GRATULUJEME, TEŠÍME SA S NÍM

ŠTEFAN KOVAĽ DOSTAL OD ROZHODCOV V HLOHOVCI 2 € BONUS

Flek po gongu, ktorý mal zmeniť poradie šéf rozhodcov nepotrestal dostatočne

V 3. kole ostáva pri stole č. 28 dohrať poslednú hru, gong oznámil koniec kola. Stav peňazí je:  voliaci 9,95, 1. obranca 10,10. Aby Kovaľ (2. v obrane) neskončil posledný, musí  so sumou 9,95 ohlásenú žaludnú hru flekovať. Aktér nemá dobrú kartu, nedáva si ani lepší, tesne túto hru vyhráva a v tom momente je víťazom stola. Vedúci, poškodený hráč pri stole volá JURY, lebo veľmi dobre pozná choré pravidlo o poškodení 3. hráča po gongu, pri zmene poradia medzi 1. a 2. hráčom pri stole. JURY rozhodla, že flek bol nekorektný. Zapísaný súťažný lístok však prezrádza, že nepostupovala podľa platných pravidiel dôsledne. Flek zrušila, ale odpustila Kovaľovi platbu po 1 eure obom hráčom pri stole za nekorektný flek. Kovaľ mal skončiť pri stole so sumou 7,90 a v celkovom poradí so sumou 52,65 až 88., čo znamená, že si zásluhou JURY polepšil o 9 bodov. Boj o víťazstvo v súťaži je veľmi vyrovnaný, Britaňák vedie o 31 bodov. Nevieme si ani vo sne predstaviť, aby toto malo rozhodnúť o celkovom víťazovi a prémii 600 eur. A čo body v súťaži klubov, kde Kovaľ za Sninu bodoval? Preto pri riešení s predsedom komisie rozhodcov asistoval aj Ing. Barna. Dvojica, ktorá si určite dobre rozumie. Pravidlo po gongu je choroba, ktorá sa dá zakryť iba podvodným riešením. Tento príklad (za stavu peňazí 9,95 - 10,10 - 9,95 je ukážkový, že pri stole nemôže vyhrať v poslednej hre hocikto, že ten čo má aj o 5 centov viac je chránený nezmyselnou imunitou a to aj vtedy, ak jeho chyba v hre je príčinou prehry obrany. Vedúci hráč pri poslednej hre po gongu už v žiadnom prípade nemôže stôl prehrať, čo je nonsens v pravidlách "kráľovstva divočiny". Predstavme si, že sa to stane pri finálovom stole a napr. Orechovskému by toto nezmyselné pravidlo nedovolilo turnaj vyhrať. Treba vôbec hru po gongu hrať? Nebolo by lepšie keby bola zrušená. Alebo nebolo by už načase zrušiť tých, ktorí túto a ďalšie infekcie (napr. podvodné opravovania zlých súťažných lístkov, pozri nižšie) do mariášu dostali.

ZASMEJME SA PORIADNE NAD HLÚPOSŤOU PRAVIDLA PO GONGU

Tá istá hra a len 5 centov rozhoduje, že z neregulárneho sa stáva regulárny.

Hore sme popísali, čo sa v Hlohovci v skutočnosti stalo, podľa schválených pravidiel dal Kovaľ NEKOREKNÝ FLEK: „Oflekovanie hry hráčom s najnižšou sumou nahratých peňazí pri stole a prípadné zvyšovanie flekovania (refleky), rozhodca zruší vtedy, ak by prišlo k zmene poradia medzi prvým a druhým hráčom pri stole." Za NEKOREKTNÝ FLEK je naviac trest po 1,-€ obom hráčom pri stole!

Keby bol mal Kovaľ o 5 centov viac (stav peňazí: voliaci 9,90 – 1. obranca 10,10 – Kovaľ 10,00) určite flekuje tiež, aby pri zdobrovaní so sumou 9,95 neskončil posledný. Tak isto by sa odohrala úplne regulárna hra, len víťaz by bol iný, ten správny. FLEK BY BOL KOREKTNÝ – flekujúci by nemal najnižšiu sumu peňazí a nedošlo by k zmene poradia medzi prvým a druhým hráčom pri stole.

Predpis hodný nominácie na Nobelovu cenu!

DELEGÁT TURNAJA, P. KOZAČENKO, PODĽA AKÝCH TABULIEK SA POSTUPOVALO? TIEŽ PODĽA KOMPLEXNÝCH?

DOKEDY BUDE SZMK MARIÁŠISTOV KLAMAŤ A PODVÁDZAŤ ?

NA TURNAJOCH SEM SA PORUŠUJÚ PREDPISY SZMK

Tento súťažný lístok sa objavil, to znamená, že bol zapísaný do výsledkovej listiny turnaja. Hráč Skalice a hráč Košíc povedali, že v skutočnosti bol lístok vypísaný a podpísaný všetkými hráčmi a víťaz z Martina ho odniesol k počítaču. Skutočnosť : SIN - 8,35; KEN - 11,30; MTN - 11,35 tzn., že lístok bol zle vypísaný, pretože súčet na ňom bol 31,- €. Podľa Hracieho systému SEM 2014 sa malo 1,- € odobrať víťazovi – Martinčanovi a víťazom pri stole a zároveň postupujúcim do ďalšieho kola mal byť Košičan. Samozrejme, že na niečí pokyn sa odobralo dvom hráčom po 50 centov, aby sa víťazom nestal Košičan. Nebol náhodou pri oprave lístka delegát turnaja p. Kozačenko? Alebo nebodaj o tom rozhodol pán „všemohúci“? Asi by bolo dobre, aby originál súťažného lístka 86. stola z 3. kola SEM Liptov 2014 bol zverejnený na mariášovej stránke alebo na našom facebooku s vysvetlením

UKÁZALI PRAVÚ TVÁR A AKO V MARIÁŠI NAPREDOVAŤ

LEN HOSPODÁRENIE, KEĎ "ŠAFÁRILI", NECHCÚ DODNES UKÁZAŤ. NAJVIAC IM V TOM POMOHOL, TEN ČO ICH DNES DO NEBIES CHVÁLI. BODAJ BY NIE, KEĎ SA KARTY VYMENILI A BÝVALÝ POKLADNÍK SZMK DNES ROBÍ KONTROLÓRA! A KARAVÁNA IDE PEKNE ĎALEJ.

Každý obyčajný hráč mariášu po turnaji  VEĽKÁ CENA LIPTOVA A ORAVY 2014 netrpezlivo čaká na vyjadrenie Predstavenstva SZMK, ako zhodnotí  turnaj, akú pokutu "naparí" organizátorom , na ktorom boli hrubo poškodení najmenej dvaja hráči (neuznaná zahlásená 40-ka „hláška“ a svojvoľne opravený súťažný lístok hrubým porušením predpisov), na ktorom sa jedli  "mäkké" párky, na ktorom museli hráči kvôli plastovému servisu chytiť rezne do rúk, na ktorom mali na večeru chlieb s plátkom údeného, na ktorom už po prvom kole chýbalo občerstvenie (aj sódovka) a poldeci v bufete sa údajne predávalo po cca 2 eurá. To všetko za, bez nás obyčajných hráčov schválených, 21 eur.

Je to na smiech. Čítajte, ako hodnotia turnaj usporiadatelia a víťaz, člen P SZMK http://liptov.sme.sk/c/7201749/.